اهمیت کمد های کتابخانه در فضای اداری
یکی از مهمترین نیازهای اساسی و واجب در محیط اداری،کمد های کتابخانه میباشد.بدون کمد کتابخانه،هم لوازم وکتابها نامنظم وبه هم ریخته به چشم می اید.
این  بهترین وسیله برای جا دادن اسناد ومدارک و زونکن های کاری میباشد که ضمن منظم ساختن محیط ،باعث ایجاد فضایی مرتب میشود.بدون شک داشتن یک کتابخانه شیک که درون ان پر از اسناد وکتابها ومجلات گرانبها که مرتبط با حرفه کاری شما باشد،نشانه وبیانگر شخصیت ومنش شما میباشد.

انواع کمدهای  کتابخانه
این محصول به شکلهای مختلف وبا توجه به کاربرد ان به دسته های مختلف تقسیم میشوند که عبارتند از
کمدهای کتابخانه با درب شیشه ای قابدار
کمد های کتابخانه تمام طبقه
بدون درب وادار دار
کمدهای کتابخانه دکوراتیو
کمد های کتابخانه با درب شیشه ای
از این مدل در بازار مبلمان اداری ابه عنوان کمدهای قابدار یاد میکنند ،دارای چهار درب میباشد که دو درب قسمت بالای کتابخانه به صورت شیشه ای همراه با قاب ام دی اف میباشد که معمولا محل قرار گرفتن اشیا وکتابهای زینتی میباشد ودو درب پایین ،از دربهای تمام ام دی اف تشکیل میشوند که محل قرار گرفتن لوازم غیر ضروری میباشد.
معمولا کتابخانه های اداری به 5 طبقه مساوی تقسیم میشوند که در کمد های کتابخانه قابدار دو درب بالا ،بلندتر از درب های پایین کمد میباشد.
مهمترین ویژگی کمد های کتابخانه قابدار ،درب ان میباشد که علاوه بر اینکه از ورود گرد وغبار جلوگیری میکند ،از دسترس بودن لوازم وکتابها جلوگیری میکند.
طبقات کمد های کتابخانه قابدار طوری طراحی وتولید میشود که علاوه بر کتاب ،قابلیت قرار گرفتن زونکن را نیز داشته باشد.

این نوع کمدهای قابدار میتواند در سایز کوچکتر نیز تولید شود که مخصوص فضاهای کوچکتر میباشد ویا در کنار مدلهای ن استاندار ان به صورت دکوراتیو چیده میشود.
کمدهای  کتابخانه تمام طبقه
کمد های تمام طبقه همان طور که از نامش پیداست،بدون درب میباشد ومعمولا در کتابخانه ها وبایگانی مورد استفاده میباشد.
کمد تمام طبقه به 5 فضای مساوی تقسیم میشود که فاصله بین طبقات 35 سانتی متر میباشد که به راحتی زونکن در ان قرار گیرد.
عرض استاندارد کتابخانه 90سانتی متر میباشد که در بعضی از مواقع با در خواست مشتری در سایزهای بالاتر نیز تولید میشود.

در صورتی که عرض این کمدها از اندازه استاندارد ان بیشتر باشد در بین طبقات به منظور جلوگیری از قوس وتاب برداشتن و یا تغییر شکل طبقات کمد ،از وادار استفاده میشود که به کمد تمام طبقه وادار دار از ان در بازار مبلمان اداری از ان یاد میکنند.